skip to Main Content

Služby

Autoservis BMW Říčany

DIAGNOSTIKA

DIAGNOSTIKA

Správně provedená diagnostika je prvním předpokladem k úspěšnému odstranění závady na vozidle. Ať už se jedná o závadu na elektroinstalaci, nebo závadu čistě mechanickou, vždy je nutné správně identifikovat skutečný zdroj problému. K tomu však nestačí pouze fakt, že máme k dispozici sofistikované diagnostické přístroje všeho druhu. Taková zařízeni jsou jistě nezbytná, nicméně bez potřebných zkušeností a vědomostí jsou i ty nejlepší přístroje zbytečné. Skutečný profesionál musí být schopný správně využívat všechny dostupné prostředky a to v maximální míře. Tím se rozumí kombinovat již zmíněné diagnostické přístroje a zkušenosti zároveň.

PROGRAMOVÁNÍ

PROGRAMOVÁNÍ

Programování řídících jednotek ve vozech BMW je v současnosti nezbytným krokem při opravách. A to nejen při závadách na elektroinstalaci, ale často se bez programování neobejdeme ani při výměně mechanických součástí, případně součástí elektromechanických. Programováním se dále rozumí takzvaný software update, což je aktualizace software všech řídících jednotek ve vozidle. U nás vždy máme tu nejnovější verzi software. U starších vozů se často setkáváme se software, který byl použit při výrobě vozu, tím vůz přichází o veškerá vylepšení, která by jinak byla k dispozici. Nově jsme schopni aktualizovat jednotlivé moduly samostatně, což v dealerství BMW není možné.

KÓDOVÁNÍ ŘÍDÍCÍCH JEDNOTEK

KÓDOVÁNÍ ŘÍDÍCÍCH JEDNOTEK

Kódováním jsme schopni nastavit parametr řídící jednotky do továrního nastavení dle výbavy vozu, což je nezbytné vždy při výměně jakékoliv jednotky ať už je nová, nebo již jednou použitá v jiném vozidle.

Kódováním lze také dosáhnout poměrně zajímavých, nestandardních funkcí, které tovární nastavení jinak neumožňuje. Nejčastěji se jedná například o vypnutí blokace videa po uvedení vozidla do pohybu,nebo aktivaci paměti MSA tlačítka start/stop. Vůz si zapamatuje stav při vypnutí motoru a při opětovném startu již není potřeba funkci S/S znovu vypnout.

OPRAVY MOTORŮ

OPRAVY MOTORŮ

Agregáty vozů BMW jsou vesměs velice spolehlivé, nicméně jako každý stroj, mají i své nedostatky. Zejména novější typy motorů, jsou zatíženy velkými nároky na splňování emisních limitů a zároveň požadavkem na vysoký výkon s co nejmenší spotřebou paliva. Splnění těchto požadavků vyžaduje velké množství přidaných komponentů. To má bohužel za následek i vyšší pravděpodobnost poruchy, která v prvopočátku nemusí být až tak velký problém a běžný uživatel jí nemusí ani zaregistrovat. Dlouhodobý provoz s takovouto závadou pak může mít za následek závažné poškození dalších komponentů, nebo i motoru samotného. My v Pikes’s Garage již většinu těchto prvotních příznaků známe a umíme jim i předcházet. Když i přes to k poškození motoru dojde jsme schopni Vám zajistit profesionální opravu se zárukou vysoké kvality odvedených prací. Za dobu deseti let působení u BMW se jen málokdy setkáme s problémem kterým bychom se v minulosti již nezabývali.

DOSTAVBY VÝBAVY-RETROFITS

DOSTAVBY VÝBAVY-RETROFITS

Dostavby výbav se rozdělují na dvě hlavní části. V té první jsou dostavbové sady které nabízí přimo automobilka s přesným návodem a příslušným odkazem na úpravu softwaru v ISTA-P. Tím se dá říci, že takováto dostavba je v celku jednoduchá.

Bohužel takovýchto sad není mnoho. Jedná se převážně o produkty jako je například handsfree, parkovací senzory nebo tažná zařízení.

V druhé části je všechno ostatní co spadá pod originální BMW příslušenství, jako jsou například dostavby navigačnich systémů, tempomat (cruice control),elektricky sklopná zpětná zrcátka, dovírání dveřních zámků (soft close automatic) samočiné otvírání víka zavazdlového prostoru,xenonové nebo LED světlomety, koncová LED světla, a tak dále.

U takovýchto zásahů už je zapotřebí dlouholetých zkušeností, jak s výběrem správného hardwearu tak i s úpravou softwearu to vše Vám nyni nabízíme v Bmwgarage.cz se zárukou té nejvyšší kvality.

GEOMETRIE NÁPRAV

GEOMETRIE NÁPRAV

U vozidel s poháněnou zadní nápravou poskytuje zvětšená sbíhavost předních kol (tj. přední části předních kol jsou u sebe blíže než zadní části těchto kol) větší stabilitu při jízdě v přímém směru, a to na úkor určitého zhoršení odezvy na povely od řízení. Dochází též k poněkud většímu opotřebení dezénu pneumatik, protože se tyto odvalují mírně stranou. U vozů s pohonem přední nápravy je situace trochu složitější.

Sbíhavost je u sériových automobilů vždy nastavitelná, přestože záklon rejdového čepu a odklon kola často nastavitelné nejsou. Nastavování geometrie náprav, které obecně zahrnuje všechny tři parametry, tedy pak znamená jen nastavování sbíhavosti. Ve většině případů, i u vozidel s nastavitelným záklonem a odklonem, je potřeba nastavovat pouze sbíhavost.

Důležitou věcí je, že správné nastavení sbíhavosti pro přímou jízdu vozidla nebude vhodné v zatáčce, protože vnitřní kolo musí zatáčet po menším poloměru než kolo vnější. Ke kompenzaci tohoto problému je mechanismus řízení typicky navrhován tak, že ve větší či menší míře odpovídá Ackermannově geometrii řízení, samozřejmě v úpravě pro konkrétní vozidlo.

Je potřeba zmínit, že lidé, kteří se rozhodnou změnit statickou výšku vozidla (ať už nahoru nebo dolů), by měli také správně nastavit geometrii náprav. Častým omylem je, že odklon kola zvyšuje opotřebení pneumatik, ale ve skutečnosti je příspěvek odklonu k opotřebení pneumatiky viditelný až na konci života pneumatiky.

OBJEDNAT TERMÍN SERVISU

Objednejte se do servisu na tel čísle:

(+420) 724 319 402

Dále jsme schopni nakódovat

• aktivace mlhových, nebo dálkových světel (50% výkonu) při denním svícení
• aktivace koncových světel při denním svícení (modelová řada Fxx)
• aktivace US side markers-ukazatele směru jízdy stále aktivní (cool)
• aktivace denního svícen9-starší modely u kterých nelze zapnout v menu
• aktivace sklopení zpětných zrcátek při uzamčení vozu
• zkrácení doby stisku close tlačítka pro sklopení zrcátek, nebo zavření oken
• deaktivace dojezdu zavírání oken-není přerušen otevřením dveří
• otevření a zavření střechy klíčem na dálku – cabrio
• aktivace/deaktivace zvukového signálu při zamčení vozu
• deaktivace varovných hlášení-prasklá žárovka atd.
• deaktivace akustického varování zapnutí bezpečnostních pasů
• deaktivace jednotlivých airbagů-dětská sedačka
• aktivace folow home světel klíčem na dálku-Fxx series

Show Buttons
Hide Buttons
Back To Top